Centrum Informacji Służby Celnej

 

801 470 477

 

Zakres udzielanych informacji:


informacje na temat przepisów celnych oraz przepisów odrębnych
związanych z obrotem towarowym;
informacje w zakresie przepisów dotyczących kontroli podatku akcyzowego oraz podatku od towarów i usług z tytułu importu towarów;
informacje o zasadach kontroli gier hazardowych;
informacje o strukturze organizacyjnej i właściwości organów celnych.
 

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (((  (((()0098(adres skrzynki e-mail, na który można przesyłać informacje)

 
Nowe ułatwienia dla producentów wyrobów akcyzowych PDFDrukujEmail
piątek, 05 grudnia 2014 12:44

Ministerstwo Finansów, wychodząc naprzeciw postulatom producentów wyrobów akcyzowych (winiarskich i piwa), wprowadza nowe regulacje zawierające uproszczenia i ułatwienia w zakresie kontroli niektórych wyrobów akcyzowych.

Od 1 stycznia 2015 r. nastąpi ograniczenie kilku obowiązków administracyjnych dla producentów wyrobów akcyzowych m.in.:

• podmioty produkujące wyroby winiarskie nie będą już musiały informować naczelnika urzędu celnego o czynnościach związanych np. z kupażem, dosładzaniem i doprawianiem wyrobów winiarskich.
Producenci win nie będą więc już musieli wykonywać zbędnych szczegółowych czynności takich jak np. informowanie o dacie i planowanej godzinie rozpoczęcia procesu kupażu (tj. mieszania win) i innych czynnościach technicznych dotyczących procesów produkcyjnych.
• właściciele browarów będą w sposób uproszczony realizować obowiązek prowadzenia ewidencji w formie Księgi kontroli przychodu i rozchodu piwa .

Producenci piwa mają obowiązek prowadzenia księgi według wzoru regulowanego przepisami. Obecnie zamieszczane w niej dane dotyczą np. ilości sprzedawanego piwa z podziałem na beczki, kegi, butelki, puszki i luzem. Dla producentów są to czynności czasochłonne i pracochłonne. Od 1 stycznia 2015 r. nastąpi wyraźne ograniczenie ilości danych technicznych, ewidencjonowanych w tej księdze – np. wysyłka piwa będzie odnotowana jedynie ogółem.

Zmiany zostały wprowadzone na mocy rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie kontroli niektórych wyrobów akcyzowych (Dziennik Ustaw z 27 listopada 2014 r., poz. 1660). Rozporządzenie wchodzi w życie 1 stycznia 2015 r.

Nowe rozporządzenie ułatwi prowadzenie legalnej działalności gospodarczej i przyczyni się do lepszej współpracy Służby Celnej z przedsiębiorcami.

 

Do pobrania: tekst rozporządzenia

Pliki do pobrania
Rozporządzenie MF.pdf ( 91 KB )

 
KOMUNIKAT PDFDrukujEmail
piątek, 31 października 2014 09:43

Komunikat

 

      Informujemy, że od dnia 1 listopada 2014 roku deklaracje podatku akcyzowego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia należy składać w "Sekcji Akcyzy i Gier 1" w Referacie Akcyzy i Gier Urzędu Celnego w Krakowie, ul. Nad Drwiną 16, 30-741 Kraków.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 19
Reklama

Warning: include(pxx.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/www/templates/ic/index.php on line 83

Warning: include(pxx.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/www/templates/ic/index.php on line 83

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'pxx.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/www/templates/ic/index.php on line 83